Andrychów, 16.11.2010

Organizatorem konkursu było: Starostwo Powiatowe oraz Przewodnicy Beskidzcy z OZ PTTK przy "ANDROPOL" S.A. W Andrychowie. Konkurs przeprowadzono w dniu 18.11.2010 w Zespole Szkół Nr 2 św. Jadwigi Królowejw Andrychowie . Konkurs rozpoczął prezes Oddziału Zakładowego PTTK "Andropol" Tadeusz Sumper. Przywitał 18-tu finalistów wraz z opiekunami i przedstawił regulamin konkursu. Następnie głos zabrał gospodarz Finału - dyrektor Zespołu Szkół Nr 2 im św. Jadwigi Królowej - p. Jolanta Kocemba, która również przywitała wszystkich uczestników konkursu, nauczycieli oraz jurorów konkursu w składzie:
- Tadeusz Sumper - przewodnicz±cy komisji
- Marianna Kalinowska - członek komisji
- Stanisława Cepcer - członek komisji
Pytania konkursowe przygotowali przewodnicy beskidzcy O/Z PTTK. Uczestnicy zaczęli rozwiązywać test o godzinie 900 a zakończyli do 1000 . Konkurs stał na bardzo wysokim poziomie i organizatorzy musieli przeprowadzić dogrywkę. Podczas gdy członkowie komisji sprawdzali odpowiedzi, uczniowie wraz z opiekunami zaproszeni zostali na poczęstunek oraz mogli obejrzeć film przyrodniczy który przygotował kol. Piotr Toma - Przodownik Turystyki Górskiej, członek Forum Beskidu Małego Klubu turystyki Górskiej "Limba". Nagrody rzeczowe ufundowało Starostwo Powiatowe, a wydawnictwa książkowe p. Marek Polak - Poseł na Sejm RP i Nadleśnictwo Andrychów. Ogółem w konkursie na etapie szkolnym i finałowym wzięło udział około 300 osób.

Szkoły i uczniowie biorący udział w finale oraz opiekunowie::

I miejsce drużynowo: Zespół Szkół Nr 1 Wadowice ogółem 51 pkt. - opiekun Janusz Cepcer

• Klaudia Garżel - 20 pkt. I miejsce - indywidualnie
  • Szymon Stanek - 19 pkt. III miejsce - indywidualnie
  • Piotr Targosz - 12 pkt.

• II miejsce drużynowo: Liceum Ogólnokształcące Andrychów ogółem 47 pkt. - opiekun Krystyna Wesołowska
  • Mariusz Żydek - 15 pkt.
  • Mateusz Grajny - 18 pkt.
  • Kamil Zięba - 14 pkt.

• III miejsce Zespół Szkół Nr 1 Andrychów ogółem 43 pkt. - opiekun Janusz Lipski
  • Karolina Niemczyk - 12 pkt.
  • Anna Młodzik - 12 pkt.
  • Michał Zieliński - 19 pkt. III miejsce - indywidualnie

• IV miejsce ZS Nr 2 Andrychów ogółem 38 pkt. - opiekun Aneta Stawowczyk
  • Agata Wróbel - 10 pkt.
  • Kamil Sarach - 15 pkt.
  • Piotr Bury - 13 pkt.

• V miejsce ZS Nr 2 Wadowice ogółem 33 pkt. - opiekun Stefan Boryczko
  • Dawid Chachulski - 9 pkt.
  • Piotr Jutka - 13 pkt.
  • Tomasz Kubas - 11 pkt.
    VI miejsce ZDZ im Armii Krajowej ogółem 23 pkt. - opiekun Gabriela Wronka
  • Dominika Termin - 9 pkt.
  • Aldona Bury - 8 pkt.
  • Sebastian Pikoń - 6 pkt.
    Nagrody wręczali Wice Starosta Powiatu Wadowickiego Zbigniew Janosz oraz Jolanta Kocemba i Tadeusz Sumper. Duży wkład w przygotowanie konkursu miał wice Prezes O/Z PTTK kol. Krzysztof Kurzyniec. Pamiątkowe zdjęcia wykonywał nauczyciel ZS Nr 2 z Wadowic Stefan Boryczko. W imieniu organizatorów dziękuje wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób pomogli przy przeprowadzeniu kolejnej imprezy promującej Powiat Wadowicki.

Tadeusz Sumper
    Prezes OZ PTTK przy "ANDROPOL" S.A.