Andrychów, 4.08.2009W dniu 2 sierpnia 2009 roku przy kapliczce pw. Matki Boskiej Śnieżnej na Trzonce pod Bukowskim Groniem o godz.12.00 została odprawiona msza św. odpustowa koncelebrowana. Mszę odprawił ks. prof. Marek Starowiejski w asyście 5 kapłanów. Zgromadziła ona około 5 tys. wiernych, którzy przybyli wraz z całymi rodzinami szlakami z Targanic, Brzezinki, Czańca, Bukowca, Porąbki, Wielkiej Puszczy czy Przełęczy Kocierskiej. Na mszy św. obecny był poczet sztandarowy Oddziału Zakładowego PTTK przy "ANDROPOL" S.A. w Andrychowie oraz Zwiad Konny Małopolskiej Kawalerii im. 21 Pułku Ułanów Nadwiślańskich ze stajni "Hucuł" w Sułkowicach. Po mszy na pobliskich polanach spotykały się całe rodziny i grona znajomych bawiąc się wesoło przy pięknej pogodzie.
Ponad 500 osób uczestniczyło w corocznym "Pikniku rodzinnym" organizowanym przez turystów z Klub Turystyki Górskiej "LIMBA" przy dzierżawionej od Nadleśnictwa Andrychów chatce, w tym roku pod hasłem "2009 rokiem Dzieci i Młodzieży w PTTK". Był przygotowany wspaniały żurek z jajkiem i kiełbasą oraz młodymi ziemniaczkami, oraz sko-rzystać z rozpalonego ogniska i upiec kiełbasę. Czynny był również punkt weryfikacyjny Górskiej Odznaki Turystycznej oraz opieki medycznej, chętni otrzymywali materiały promujące najbliższe ośrodki wypoczynkowe oraz brali udział w konkursach sprawnościowych.. Podczas pikniku aktywni jeźdźcy stajni "Hucuł" zostali uhonorowani Jeździecką Odznakę Turystyki Górskiej PTTK, które wręczał Zbigniew Mieszczak - przewodniczący Rady Powiatu Wadowickiego, Tadeusz Sumper - prezes Oddziału Zakładowego PTTK przy "ANDRO-POL" S.A. oraz Kazimierz Niemczyk - prezes KTG "LIMBA". Zabawa i śpiewy trwały do późnych godzin popołudniowych. Do naszej chatki zaglądnęli między innymi:
- Zbigniew Mieszczak z małżonką - przewodniczący Rady Powiatu Wadowickiego.
- Mateusz Kuźma - były prezes AZPB "ANDROPOL" S.A. w Andrychowie,
Za organizację był kol. Kazimierz Niemczyk - prezes KTG "LIMBA". W imieniu Zarządu Oddziału zakładowego PTTK i KTG "LIMBA" składam serdeczne podziękowania wszystkim tym, którzy w jakikolwiek sposób przyczynili się do zorganizowa-nia kolejnej imprezy integrującej. Do zobaczenia na szlakach turystycznych.